DIY vánoční přání aneb pošli trochu lásky - uneseni

DIY vánoční přání aneb pošli trochu lásky

by - 4.12.19Mám v životě velký štěstí, že kolem sebe mám plno lidí, který mám ráda a který maj rádi mě. Rodinu, která je poměrně rozsáhlá, kamarády, který jsem za ty léta nastřádala, prostě plno lidí, se kterýma bych chtěla trávit dost času. Bohužel den má jen 24 hodin, rok 365 dní (většinou) a jeden lidskej život je vlastně pěkně krátkej. Pokud bych se se všema vídala tak, jak bych chtěla, nezbyde mi čas na nic jinýho.

Přijde mi ale hezký, dát všem aspoň jednou za čas vědět, že na ně myslíme. Přiznám se, že vánoční přání jsem dřív neposílala. Přišlo mi to takový starosvětský a o ničem. Zvlášť ty s předepsanym textem „Veselé Vánoce a šťastný nový rok“, vlastnoručnim akorát tak podpisem a šlusíček. O to víc jsem ale obdivovala svoji americkou kamarádku P., která v předvánočnim čase nakoupila nádherný vánoční přání a pak si sedla a psala a psala. Vlastnoručně. Příbuznejm, kamarádům…přišlo mi to hrozně hezký.

Loni jsem na akci Meetpapír (takový setkání milovníků papírových věcí, doporučuju!) objevila úžasnou Blanku Kučerovou a její vlastivědné omalovánky. Kromě nich ale měla i vánoční pohledy k vymalování, což mi přišlo skvělý. Vymalujem je s Toničkou, pošlem po příbuzenstvu a všichni budou šťastný. Idea dobrá, ale vymalovávání jsem měla po nějaký době plný kecky a letos jsem usoudila, že jednodušší bude vánoční přání od základu vyrobit.

Na Pinterestu je inspirace moře (stačí zadat „christmas cards“). Já vybrala a pro naše účely upravila tři přáníčka tak, abyste je mohli vytvořit s dětmi. Nebo abyste je mohli vytvořit, i když nejste tak úplně šikovný. Prostě dejte do toho kus srdíčka a jedem!


Stromeček

Potřebovat budete: čtvrtku A4 přeloženou na půl, barevný papíry v různých odstínech zelený, samolepící kamínky nebo jiný ozdoby, případně ozdobný vánoční lepenky.

Barevný papíry tužkou rozdělte na centimetr široký proužky a nechte děti, ať je vystřihnou. Proužky pak zkracujte na potřebnou délku a lepte na čtvrtku tak, abyste z nich vytvořili trojúhelník – strom. Strom pak polepte barevnými kamínky. Seženete tady. U holek naprosto nejoblíbenější přání. Lepily by do nekonečna.

Sněhulák

Potřebovat budete: čtvrtku A4 přeloženou na půl, světle modrý barevný papír, klasický bílý papír, tužku nebo fixy, sněhový vločky na ozdobu.

Světle modrý papír velikosti A4 rozpulte, odstřihněte po šířce i dýlce tak jeden, dva centimetry a nalepte na titulní stranu přeložené čtvrtky. Pak si vemte kružítko a na bílý papír narýsujte čtyři velikosti kružnic od nejmenších po největší, tak abyste z nich mohli sestavit sněhuláka (tři, pokud se obejdete bez rukou). Pokud nevedete kružítko, najděte nějaký kruhový tvary na obkreslení doma – skleničky, hrníčky, lepenku, lepidlo... No a pak už jen vystřihnete, sestavíte a nalepíte sněhuláka. Nakreslíte (nebo teda děti nakreslí) knoflíky, pusu a nos a dozdobíte nalepovacíma sněhovýma vločkama nebo si pomocí ozdobný děrovačky udělejte vlastní. Jestli chcete fešný sněhuláky, klidně lepte i kamínky ze stromečku.

Věnec

Potřebovat budete: čvrtku A4 přeloženou na půl, vodovky a prsty, případně mašli, lepidlo nebo tavnou pistoli.

Tady počítejte s bordelem, protože vodovky a prsty, prsty a vodovky, ale postup je jednoduchý. Narýsujte na přední stranu čtvrtky kruh a nechte děti, ať kolem kruhu dělají otisky prstů v různých odstínech zelený a případně i troškou červený. Až bude pařičně oďubkováno, můžete dolepit nebo domalovat mašličku.

A jestli to chcete ještě trochu vylepšit, děti určitě potěší nějaký ty razítka. My nápisy daly dohromady pomocí těchto razítek, velkou parádu by ale mohly udělat i tyhle vánoční. Všechny věci na tvoření (kromě razítek) jsem koupila v bohatě zásobenym papírnictví u nás na sídláku. Pokud nic takovýho poblíž nemáte, poslouží třeba eshop Thinkcreative.cz.

A až to všechno vytvoříte a napíšete, čeká vás nejsložitější část úkolu. Vystát frontu na pobočce Český pošty. Hodně štěstí.Může se vám líbit

4 komentářů

 1. Ty vence z otisku jsou nej! Krasne svatky! Liby :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Akorát ty vodovky jdou pak z prstů pěkně blbě dolu :) Vám taky krásné svátky!

   Vymazat
 2. Takže je to jasný, v neděli zaúkoluju mláďata a bude se ťupkovat!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak se pak pochlub na instagramu, jak vám to šlo :)

   Vymazat